Proširiti socijalna prava za osobe s težim oštećenjima zdravlja i invaliditetom.
Omogućiti ostvarivanje naknade za troškove stanovanja (najamnina, komunalne usluge, troškovi energenata – plin i centralno grijanje)
Omogućiti godišnje jednokratne novčane potpore za potrebe školovanja redovitim polaznicima srednje škole i fakulteta.
U suradnji s Centrom za autizam osnovati Centar za ranu intervenciju za poremećaje autističnog spektra.
Nastaviti s provođenjem programa Ri inkluzija – osiguranje osobnih asistenata učenicima s poteškoćama u razvoju.
Izgraditi nova i prilagoditi postojeća dječja igrališta kroz posebno oblikovanje u dječja igrališta za djecu s posebnim potrebama.
Proširiti plažu za osobe s invaliditetom Kostanj te rekonstruirati bazen na školjiću za potrebe rehabilitacijskog centra za osobe s invaliditetom.
Omogućiti dostupniji javni gradski prijevoz za kategorije građana s invaliditetom.
Nastaviti dodjelu stanova za program deinstitucionalizacije domova socijalne skrbi kojim se osobama s poteškoćama omogućava život u zajednici uz povremeni nadzor stručnog osoblja.
Realizirati projekt posudionice medicinsko-ortopedske opreme.
Otvoriti Centar za dementne osobe.
Socijalnim pravima gradskog programa obuhvaćena su djeca koja pri Centru za socijalnu skrb Rijeka ostvaruju pravo na uslugu rane intervencije te primatelji naknade do zaposlenja.
Za prijevoz djece s poteškoćama u razvoju koja pohađaju Dječji vrtić Rijeka i Oš Gornja Vežica nabavljena su dva nova kombi vozila.
U vrtićima su povećani kapaciteti za djecu s autističnim poremećajima.
Kroz projekt Rinkluzija pomaže se učenicima s poteškoćama integriranim u redovna razredna odjeljenja, što uključuje rad pomoćnika u nastavi.
Djeca s težim poteškoćama smještena su u odgojne skupine s posebnim programom prema primarnom oštećenju (autizam, cerebralna paraliza, usporen psihomotorni razvoj). U skladu s individualnim mogućnostima, djelomično su integrirana u skupine redovnog programa.
Osnovan je Centar za profesionalnu rehabilitaciju Rijeka za lakše zapošljavanje osoba s invaliditetom.
Pri Domu za odrasle osobe Turnić otvoren je dnevni boravak za psihički bolesne odrasle osobe. Grad Rijeka osigurao je prostor, te financira režijske troškove, prehranu i prijevoz za korisnike.
U okviru projekta deinstitucionalizacije domova za odrasle osobe s invaliditetom te domova za psihički bolesne odrasle osobe, Grad Rijeka dodijelio dva stana Centru za rehabilitaciju Rijeka koji provodi program osamostaljenja svojih korisnika za život u zajednicama. Na taj je način za jedanaestoro osoba s invaliditetom omogućen samostalan život u tzv. stambenim zajednicama uz stalnu ili povremenu pomoć stručne osobe.
Autotroleju je dodijeljeno novo kombi vozilo za organizirani prijevoz osoba s invaliditetom, vrijedno gotovo 400 tisuća kuna, a svi novonabavljeni autobusi Autotroleja imaju rampe za ulazak osoba s invaliditetom.
Grad Rijeka i Fakultet zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci dobili su 200 tisuća kućna za nabavu podizne platforme za invalidne osobe i osobe smanjene pokretljivosti putem natječaja Ministarstva branitelja. Rampa je postavljena na Fakultetu zdravstvenih studija, čime je osobama s invaliditetom omogućen pristup toj visokoškolskoj ustanovi.
Kontinuirano se provode aktivnosti vezane uz otklanjanje barijera za kretanje osoba s invaliditetom, od izrade upuštenih rubnjaka i prilaznih rampi stambenim zgradama preko postavljanja zvučnih signalizatora na raskršćima i osiguravanja parkirališnih mjesta za osobe s invaliditetom, do usluga knjižnice za slijepe i slabovidne osobe.
Također se kontinuirano ulaže u uređenje plaže Kostanj, kao prve plaže u Hrvatskoj posebno prilagođene osobama s invaliditetom. Danas je ona jedna od najopremljenijih plaža te namjene na Mediteranu. Prilaz osobama s invaliditetom omogućen je i na Plaži Ploče i na Plaži Igralište.